Databáze českého amatérského divadla

Soubory: VOŠ herecká, LS

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 1994
Působení: 200x, 201x
VOŠ herecká, s.r.o.
Michelská 6/23
14000 Praha 4 - Michle
Studenti LD.

Vyšší odborná škola herecká s.r.o. zahájila svoji činnost v červnu 1994 v Praze. Škola sídlila do poloviny měsíce listopadu 2006 v budově historické radnice v Michli (Praha 4), která byla rekonstruována a adaptována pro potřeby školy. V současnosti sídlí v Hadovité ulici (Praha 4), kam se po stavebních úpravách přestěhovala do areálu bývalé mateřské školy. Mimo to pro speciální výuku, jako je akrobacie a práce s mikrofonem, pronajímá prostory v budovách s příslušným vybavením. V roce 2000 získala škola ve veřejné soutěži své vlastní divadelní prostory, provozované pod názvem Pidivadlo (Letohradská 44, Praha 7).


2005 - Iveta Dušková: Vlak. Účast na Náchodská Prima sezóna a na Náchodská Prima sezóna, CP studentského divadla jako host.

2008 - III. ročník, Věra Provazníková: Aj, já koza, úprava a režie Jan Prokeš, masky a kostýmy Irena Marečková, pohybová spolupráce pedagog školy Vladimír Gut a zkušená loutkoherečka Waldtraut Ritterová, která společně s Janem Prokešem tento ročník třetím rokem vede. Účast Pražský Tajtrlík, NP Loutkářská Chrudim.

2008 - VOŠ herecká II. ročník, Roy Lewis: Zpátky na stromy, dramatizace Jakub Hubert a Barbora Červenková, režie Jakub Hubert společně s dalším pedagogem ročníku Vítem Bruknerem. Účast na ObP Ašlerky, Aš.

2008 - pohádka na motivy Ch. Perraulta: Kocour v botách. Účast Poděbradské dny poezie.

2010 - 1. ročník VOŠ, Dejte mi jitrnice; Kašpárkovo trápení. Účast na KP Pražský Tajtrlík.

2015 - O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku - zrušeno -
Vladimír Tausinger, O třech kůzlátkách - náhradní představení. Účast na KP Pražský Tajtrlík.
Bibliografie:
FILCÍK, Štěpán: Neviditelný, ale nepominutelný Tajtrdlík. Loutkář 2000, č. 3, s.125 - 127. foto FILCÍK, Štěpán.

SCHEJBALOVÁ, Pavlína: O loutkářském nadělení v Čechách 2010 - Filcík, Štěpán: Šestý pražský Tajtrlík, 19.–21. 3. 2010. (Viz texty)

STŘEDA, Jiří: 4. ročník Pražského tajtrlíka. Loutkář 2008, č. 3, s. 137-139.

TEJNOROVÁ, Petra: 57. Loutkářská Chrudim – kapitoly z loutkorybaření. AS 2008, č. 4, s. 32-37.

Související Obrázky

Praha-Michle, VOŠ herecká, Aj, já koza, LCH 2008


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Praha-Michle, VOŠ herecká, Aj, já koza, LCH 2008