Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: VÁLEK, Zdeněk

ZDENĚK VÁLEK se narodil v roce 1933 ve Pši u Kopidlna. Chvíli Válkovi bydleli v Hradci Králové, ale v roce 1938 se stěhují do Nymburka. Válek se vyučil elektromechanikem v ČKD Praha a vystudoval elektroprůmyslovku. Po vojně nastoupil jako hlavní energetik v Asbestosu Zvěřínek. Až do důchodu pracoval u Českých drah. V současnosti je revizní technik lanových drah. „Já dělám na kosti do polévky. Jednou vstanete v šest, podruhé v půl desáté. Nesmíte se přepínat, potom se dožijete,“ řekl Válek. Má dceru Evu a dvě vnoučata. Ochotníkem v divadelním souboru Hálek je od roku 1969, kde také režíruje. Z rodiny vystupuje v divadle už pět lidí. Je držitelem zlatého Nymburského lva.

Ochotnické divadlo hrát asi 1950, sedmnácti letech, v pohádce Alibaba a čtyřicet loupežníků, hrála se v nymburské jízdárně.
Bibliografie:
Válek: Na začátku jsem se vsadil, že odehraju pět her. Nymburský deník 22. 2. 2011, rozhovor Lukáše Trejbala se Zdeňkem Válkem – http://nymbursky.denik.cz/kultura_region/salierivalek_nymburk20110222.html – 20. 3. 2014.

Související Obrázky

Nymburk, Hálek, Ferda mravenec, plakát, 1979
Nymburk, KP SDH 1979, programová brožura, str. 16-17


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':