Databáze českého amatérského divadla

Texty: Opava, OPAL, TEJNOROVÁ, Petra: 57. Loutkářská Chrudim – kapitoly z loutkorybaření - Bezhlavý rytíř. AS 2008, č. 4, s. 36.

Opavští amatérští loutkáři LS Opal Opava, kteří nejsou na Loutkářské Chrudimi žádnými nováčky, si vybrali text Ivy Peřinové Bezhlavý rytíř. Loutkovodiči souboru jsou po hlasové stránce dobře vybaveni, ale kvůli množství přeřeknutí a nenávaznosti jednotlivých dialogů (způsobené zřejmě zapomenutím té či oné repliky) se jejich hlasový potenciál nemohl plně rozeznít. Zručnost ve vodění marionet je zřejmá, ale deklamačně sdělovanému textu by dozajista prospělo více nápadů a směřování spíše k loutkové metafoře. Inscenaci by dozajista také pozvedl situační humor a mimoslovní jednání postav.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':