Databáze českého amatérského divadla

Texty: CÍSAŘ, Jan: Červenokostelecké táčky - Hurá do Paříže aneb Slaměný klobouk čili Helenka je ráda vlastně Co se stane, když se kůň do slaměného klobouku dá.. AS 2007, č. 2, s. 26-28.

Takhle toto postavení připadlo v Červeném Kostelci inscenaci Symposionu z Třebechovic pod Orebem s inscenací Hurá do Paříže aneb Slaměný klobouk čili Helenka je ráda vlastně Co se stane, když se kůň do slaměného klobouku dá. Ten dlouhý název říká: Rudolf Faltejsek upravil původní text Labichova Slaměného klobouku, využívaje přitom úprav V&W a Miroslava Horníčka. Vytvořil pro režiséra Faltejska text, na němž mohl s lehkostí, šarmem a elegancí rozvinout v prostoru hereckými akcemi situace a dát tak i hercům příležitost užít si ve svých postavách všech komediálních půvabů této předlohy. Připočteme-li k tomu písně, pro něž hudbu i texty složila Zdeňka Francková, pak je to představení, které nápaditě a s citem pro žánr, jejž lze nejspíše označit jako vaudeville – veselohra se zábavnými písněmi – nalévá divákům šampaňské, v němž radost a cit pro hru nabízejí i jahody tvořivého ansámblového herectví.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':