Databáze českého amatérského divadla

Texty: Vacovice, Excerpce pro MČAD 1998–2002

VACOVICE o. Strakonice
Kulturně zábavný ochotnický spolek "Rozvoj" - zal.1937, jména předsedů, místopředsedů, jednatelů, pokladních do r. 1948. (Hankovec)
SOkA Strakonice: OÚ Strakonice - kniha č. 72- jmenný index ke spolkovému rejstříku 1929-1948
(ST)13 / - kniha č. 71
VACOVICE o.Prachatice nebo Strakonice
Ochotníci z Vacovic sehráli dne 8.5.1955 v hostinci Jednoty v Nahořanech hru Vojnarka.
(Pamětní kniha pro obec Nahořany 1918-1955) (Hankovec)

Škola
Během školního roku 1935-1936 položen základ ku práci kulturní mimoškolské. Zásluhu o to má kroužek mládeže zdejší obcev čele s řídícím učutelem J.Michalem a účinné spolupráce p. Josefa Váchy a podpory obecního starosty J.Trity.Sehráno několik hodnotných divadelních her zde i v obcích Nahořanech a Prkošíně. Tím získán kapitál potřebný na stavbu jeviště. Potřebné dřevo darovali ochotně pan J.Štěpánek, Jan Havlan č. 1, spolu s J.Šoulem aj.paterou, kteří přispěli též prkny. Opony šity za pečlivého vedení učitelky sl. E.Dusilové. Jeviště splaceno během tohoto roku a uloženo na půdě zdejší školy.
(kronika obecné školy Vacovice 1925-1939)
(Hankovec)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':