Databáze českého amatérského divadla

Texty: Hořičky, o úpravách jeviště, malbě prospektů 1912, Jan Lev

Hořičky o. Náchod
V roce 1912 za nového majitele hostince čp. 3 pana Teichmana z Německé Brusnice byla provedena úprava jeviště. Na pracích se podílel truhlář Karel Mertlík a zámečník Josef Hůlek, oba to místní řemeslníci.
Ochotnický spolek objednal u malíře Josefa Lva z Jilemnice (Pozn. JV: má být Jana) nové dekorace a kulisy, který za 814,- korun a 85 haléřů dodal několik následujících souborů: zámecký sloupový sál, měšťanský zelený pokoj, zámecký park se sochami, krajina v pozadí s vesnicí, vesnickou náves, divotvorný les, venkovskou světnici s trámovým stropem a venkovskou světnici šedou. Každý soubor se skládal ze
zadního celoplošného svinovacího plátna o velikosti cca 6x3m čtyř bočních kulis na dřevěných rámech. Rovněž byla zavěšena další roztahovací opona. Celkové náklady na úpravu jeviště byly ve výši 1.123 korun 53 haléřů a v dalších letech spolek nakupoval postupně židle do hlediště.
Kačer, Josef: Historie ochotnického divadla na Hořičkách. Hořičky, Lípa o.p.s. a Obecní úřad 2011

Související Osobnosti

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':