Databáze českého amatérského divadla

Texty: Úpice, V. K. Klicpera: Každý něco pro vlast, Hromada, jaro 2012

Hromada, jaro 2012 - Nové premiéry na východočeských prknech

Jak to vypadá, když dělá KAŽDÝ NĚCO PRO VLAST...
Novou inscenaci představili úpičtí ochotníci svému publiku v sobotu 28. dubna. Režisér Pavel Švorčík tentokrát sáhl po české klasice, když inspiraci k tomuto výběru našel při pročítání Úpické kroniky. Narazil v ní na pasáž z počátku devatenáctého století, která pojednávala o tom, jak tehdejší starosta města spolu s dalšími radními rozprodávali městský majetek, a jak stržené peníze neodváděli do městské pokladny, ale dělili se o ně mezi sebou. Při tom si uvědomil, že podobný příběh zná, že něco podobného popsal už kolem roku 1814 Václav Kliment Klicpera. Po půlročním zkoušení dostali diváci možnost vidět, jak to vypadá, když dělá Každý něco pro vlast...
Dvoje klávesy na jevišti, řada zlidovělých písniček, působivá jednoduchá scéna, dobové kostýmy a v neposlední řadě šestadvacet hereckých výkonů (tentokrát nejen tradičních opor, ale i divadelních kandrdasů) - to vše dohromady dalo vzniknout příjemné inscenaci, která si své diváky zcela určitě najde nejen při domácích reprízách, ale i na podzimních zájezdech.
-zv-
Více informací na www.divadloupice.cz/
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':