Databáze českého amatérského divadla

Soubory: ARPIDA, dětské centrum

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1998
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1999
Působení: 199x
1999 Dětské centrum ARPIDA,
vedoucí a dramatizace Radka Šulistová: Pět koťat. Předloha – Michal Černík: První říkadla; Emanuel Frynta: Písničky bez muziky; Milena Lukešová: Bačkůrky z mechu, účast na Dětské scéně ´99 v Zábřehu. KP Bechyňské Jaro.

"Příkladem jednoduchosti, a zároveň účinnosti bylo představení dětí z dětského centra ARPIDA v Českých Budějovicích pod vedením Radky Šulistové s krátkým pásmem veršů různých autorů nazvaným Pět koťat. To, co asi nejsilněji na jejich vystoupení zapůsobilo, byl lidský moment. Věděli jsme, že jde o děti handicapované. Nebylo to ale žádné záměrné působení na city, naopak – to, co jsme viděli, byla skupinka přirozených a spontánních dětí, které měly potěšení ze svého bytí na jevišti a ze své hry. Vedoucí souboru respektovala jejich možnosti a schopnosti a připravila pro ně a spolu s nimi drobný tvar, v němž jednoduché jevištní akce, založené na principu dětských her a využívající jako hlavní rekvizitu polštářky, doprovázely texty, aniž sklouzávaly k popisnosti. Jak také padlo v dětském diskusním klubu: V jednoduchosti je krása." (Ulrychová)
Bibliografie:
ULRYCHOVÁ, Irina: Dětská scéna ´99. Tvořivá dramatika 1999, č. 2.

Mapa působení souboru - ARPIDA, dětské centrum

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':