Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Dělnická tělocvičná jednota

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 192x
Působení: 192x
DTJ
1922 - 30. 4. - v předvečer 1. máje, Otakar Pospíšil: Svítání, hráno v hostinci u Kaisrů. Volba kusu i provedení bylo případné.
1. květen 1923 oslaven pouze divadelními představeními.

1925 zaznamenáno ochotnické divadlo Dělnické tělocvičné jednoty.

1928 - Státní svátek 28.října oslavován vzhledem k 10. výročí republiky velice slavně. V předvečer sehrála Volná Myšlenka a Dělnická tělocvičná jednota u Valinů divadelní hru Převrat. (Několik her s tímto názvem a různými autory.)
Bibliografie:
ČERNICKÝ, František: Historie ochotnického divadla na Mělnicku. Rkp. pro MČAD 1999. 10 s. Viz Místa/Okresy/Mělník/Texty.

MÍSTOPIS českého amatérského divadla, I. díl. Praha, IPOS-ARTAMA 2001, s. 469.

OCHOTNICKÉ DIVADLO v okrese Mělník, publikace o historii a současnosti amatérského divadla. OKS Mělník, 1983. 34 str. kART.

STÁHLÍK, Josef - ŠARŠA, Karel: Přehled divadelního ruchu na Mělnicku. In: Mělnicko - z jeho života a práce. Mělník, 1936, s. 105-107.


Kronika obce - http://www.luzecnadvltavou.cz/up/doc/34/kronika-1933.pdf

Mapa působení souboru - Dělnická tělocvičná jednota

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':