Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Psychiatrická léčebna, LD

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 195x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 198x
Působení: 195x, 196x, 197x, 198x
Od 50. let významnou součástí činnosti ochotnického divadla v Psychiatrické léčebně bylo loutkové divadlo. O jeho provozování se nejvíce zasloužili ošetřovatelé Šušlíková, Jan Konečný, A. Lisý, J. Foltýn, V. Mrkvica, V. Němeček, dr. A. Eimová, J. Světnicová, V. Běláková a J. Volařík. 1974 skončilo podobně jako ochotnické divadlo. Ještě v 80. letech ožilo podle vzpomínek J. Konečného. Hráli opět ošetřovatelé. Vedoucí J.Kroutil, dále K. Handl, J. Bocheza, M. Šimeček, V Jeřábek, V. Heinrichová, J. Dvořák, hrálo se pro mateřské školy, děti zaměstnanců a nejbližšího okolí. Generálky patřily pacientům. Také zájezdy se skládacím jevištěm do okolních vesnic Hrálo se v kulturních domech, hospodách, v obecních knihovnách, školách vždy zadarmo.
Bibliografie:
LAJKEP, Zdeněk: Posledních padesát let kroměřížského ochotnického divadla 1945 -1995. Kroměříž, Aggra, 1999, s. 38, 110, 111.

Mapa působení souboru - Psychiatrická léčebna, LD

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':