Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Dělnická tělocvičná jednota

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1931
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 193x
Působení: 193x
DTJ
Po rozpadu Kroužku divadelních ochotníků na počátku 30. let patřila DTJ v Poříčí u Trutnova k těm českým spolkům, které v městysi občas hrály divadlo. Jejich div. umění se zřejmě omezovalo především na umělecky méně náročné hry.
1931 při Dětském dnu v červnu jednoaktovou hru Mezi mlýnem a myslivnou.
1934 silvestrovský večer v hostinci U Kamitzů , jednoaktová hra Filiálka Bohnic.
1936 27. října v rámci oslav vzniku republiky v hostinci U Zlatého hrotu div. hra V okovech, rež. A. Čermák.
DTJ byla jedním z mála zdejších českých spolků, který spolupracoval s částí německých obyvatelstva městyse, a to konkrétně s německou sociální demokracií. V nár. soc. novinách Lidové proudy byl spolek právě za tuto kooperaci několikrát kritizován.
1937 na oslavě svátku práce sehráli ochotníci něm. soc. demokracie v hostinci U Luschnitzů div. představení znázorňující obraz stávky v továrně. Představení tehdy ukončil živý obraz, provedený náčelníkem místní DTJ Vratislavem Fuksou.
Bibliografie:
VAŠATA, Ondřej: České divadlo v Poříčí u Trutnova. Viz Texty

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':