Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Abeceda, MJF

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1962
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 196x
Působení: 196x
Studentské divadlo poezie založené v roce 1962 na Pedagogickém institutu, pozdější Pedagogické fakultě Univerzity Palackého.

1962 se soubor představil pořadem Březnové listí (z poezie Ivana Wernische, Petra Kabeše, Jiřího Pištory a olomouckých autorů).
1963 montáž Lunapark v hlavě (pásmo z poezie Lawrence Ferlinghettiho a reportáží Miroslava Holuba), dále
Z cesty slona, lva a žirafy (povídky Sławomira Mrożka a verše Josefa Kainara),
k inscenované poezii se hlásil pořad Na těžké cestě za člověkem (Holan).

Mezi interprety i pozdější zakladatel HaDivadla Svatopluk Vála (režijně se podílel na nastudování Mrożkových povídek), recitátoři z olomoucké Štafety (František Kobza, Drahomíra Nopová) a další (Dalibor Malina, Jarmila Ženčáková, Ivana Svozilová), se souborem hudebně spolupracoval olomoucký klavírista Petr Junk.
Bibliografie:
LAZORČÁKOVÁ, Tatjana: Čas malých divadel. Olomouc, Vydavatelství Univerzity Palackého 1986, s. 198.

LAZORČÁKOVÁ, Tatjana, ROUBAL, Jan: K netradičnímu divadlu na Moravě a ve Slezsku 60.-80.let dvacátého století. Praha, Pražská scéna 2003, s. 79.

PÓDIA z krabičky. Nesoustavné nahlédnutí do historie malých neprofesionálních scén 60. let 20. století. Praha, NIPOS 2005.

Mapa působení souboru - Abeceda, MJF

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':