Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Komunální podnik

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1952
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 195x
Působení: 195x
1952 zcela nový soubor - DO ZK ROH Sdruženého komunálního podniku.
Přešla sem část Ochotnické scény při ZK ROH MNV s režiséra J. Hynkem a M. Nesvadbou (jako dramaturg a vedoucí), stali se hlavními organizátory, podnítili zájem mnoha zaměstnanců o divadlo.

1952 V a W.: Balada z hadrů, rež. J. Hynek, scéna bří Nesvadbovi. Hl. role. M. Nesvadba a J. Gross, jinak mladí členové souboru. Hudbu obstaral velký orchestr Fatry Napajedla Rytmus 52. O další inscenaci - pohádce Ali - Baba a 39 loupežníků není nic bližšího známo.
Třetí a poslední velkou inscenací byla Fadějevova Mladá garda v dramatizaci N. P. Ochlopkova. Rež. J. Hynek, hráli mj. M. Soukupová, L. Tvarůžek (6 repríz).
Epilogem bylo nastudování budovatelské pohádky kroměřížského rodáka Antonína Dillenze Co les vyprávěl dětem. V režii J. Hynka se hrála v Květné zahradě pod hlavičkou Pozemních staveb.
Bibliografie:
LAJKEP, Zdeněk: Posledních padesát let kroměřížského ochotnického divadla 1945 -1995. Kroměříž, Aggra, 1999, s. 28.

MÍSTOPIS českého amatérského divadla, I. díl. Praha, IPOS-ARTAMA 2001, s. 393.

Mapa působení souboru - Komunální podnik

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':