Databáze českého amatérského divadla

Ročníky přehlídek: Kolín, Otevřeno, CP

Přehlídka: Kolín, Otevřeno, CP
Ročník: 15
Rok: 2010
Začátek: 16.4.2010
Konec: 18.4.2010
XV. Celostátní přehlídka pantomimy a pohybového divadla v Kolíně.

Přehlídku vyhlašuje ECPN Brno (Evropské centrum pantomimy neslyšících) a NIPOS – ARTAMA. Spolupořadatelem je Městské divadlo Kolín. Přehlídka probíhá za finanční podpory Ministerstva kultury, Středočeského krajského úřadu, Městského úřadu Kolín a pod záštitou České komise pro UNESCO.

Posláním přehlídky je umožnit jednotlivcům, dvojicím a skupinám vyjádřit svůj názor, rozvíjet tvůrčí iniciativu na jevišti i mimo něj v oborech pantomimy, pohybového divadla a dalších pohybových oborech. Přehlídka je jedinou pravidelnou nesoutěžní celostátní akcí slyšících i neslyšících mimů a herců. Vzala si za úkol hledat nové formy nonverbálního vyjádření, podporovat integraci sluchově postižených herců, vzájemně se inspirovat a ukázat, co lze ve jmenovaných oborech vyjádřit a dosáhnout. Má pravidelně podívat přehled o současných stavech trendech v oboru a podílet se na vývoji tvorby české pantomimy a divadla.
Účast souborů:
Lázně Toušeň, DS TJ Sokol, na závěrečný galavečer postoupila Maruška s výstupem „Kabát“ a Filip Müller s pantomimickou pasáží z jeho hry Vnitřní démon.
Paralelní akce:
Workshopy.
Rozborové semináře.
Bibliografie:
Propozice na adrese http://www.nipos-mk.cz/?p=8624

Související Pojmy

Související Obrázky

Kolín, 15. Otevřeno, propagační dopisnice, 2010_a
Kolín, 15. Otevřeno, propagační dopisnice, 2010_b
Kolín, CP Otevřeno 2010, propagační dopisnice
Praha, NEPANTO, Bláznivé počasí, CP Otevřeno Kolín, 2010
Praha, NEPANTO, Bláznivé počasí, CP Otevřeno Kolín, 2010


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Kolín, CP Otevřeno 2010, propagační dopisnice
Praha, NEPANTO, Bláznivé počasí, CP Otevřeno Kolín, 2010