Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: ŽÁK, Petr, Znojmo

Petr Žák,
povoláním učitel.
V mládí aktivní recitátor.

1962 založil loutkový soubor ve Znojmě,
poté první dětský dramatický soubor.

Účast na seminářích a na národních přehlídkách dětské recitace v Mělníku a dětských divadleních souborů v Kaplici - KDL.

V 70. a 80 letech vedoucí dětských recitačních souborů
Ťapka - soubor dětského divadla při Městské osvětové besedě ve Znojmě a
Áci - DRS při ZŠ Dukelská

Jeho syn Petr Žák:
Petr Žák je absolventem divadelní fakulty Janáčkovy akademie Múzických umění v Brně. Původním zaměřením divadelní režisér, student jednoho ze zakladatelů brněnské Husy na provázku, prof. Petera Scherhaufera. Pět let působil jako kmenový režisér Horáckého divadla v Jihlavě a jako jeho umělecký šéf. Byl také režisérem souboru Zmatkaři Dobronín. Po pěti letech „přehodil výhybku“ a stal se finančním a investičním poradcem ve společnosti ING. U této společnosti zastával pozici agenturního trenéra a konzultanta. V současnosti pracuje ve společnosti NEWTON Solutions, a.s. jako interní trenér, konzultant a kouč. Společnost NEWTON Solutions, a.s. se zabývá konzultacemi, poradenstvím a prožitkovými tréninky v oblasti řízení lidských zdrojů. Autor knihy Kreativita.
Bibliografie:
(ket) Představujeme vám Petra Žáka a Ťapku ze Znojma. Amatérská scéna 1988, č. 2, 3. s. obálky, 3 foto.

BČAD č. 1641
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':