Databáze českého amatérského divadla

Opony: Praha-Karlín, opona Karlínské náměstí, Macourek, nezvěstná, 1865

Autor: Macourek
Vročení: 1865
Motiv: Karlínské náměstí
1865 Na návrh pp. Staňka a Hofa bylo divadlo celé nově přestaveno, a sice způsobem takovým, že se dekorace nezvinuté do výšky vytahovati mohou. Zřídila se též opona, kterouž maloval pan Macourek. Představujeť Karlínské náměstí s kostelem a školou, kterážto mistrovská práce p.Macourkova při prvním spuštění od obecenstva hlučným potleskem a vyvoláváním umělce odměněna byla. Též mnoho jiných dekorací bylo zjednáno, jež malovali p. Macourek, p. Herold, p. Vender a p. Em. Teisiger. Péčí pana Staňka st. a p. Špiese byly zdarma zhotoveny velké hodiny na portál.
Letopisy ochotnických divadel v Čechách a na Moravě
Bibliografie:
Letopisy ochotnických divadel v Čechách a na Moravě, kap. ex Divadelní almanach 1869. Pořádal Josef Mikuláš Boleslavský. - Praha: Mikuláš & Knapp, 1869. Autor statě neuveden , s. 74. http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handle/ABA001/11253679

Související Obrázky

Letopisy, s. 074, Praha-Karlín, vývoj do 1868


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':