Databáze českého amatérského divadla

Novinky: NIPOS-ARTAMA se obrací s prosbou k amatérským divadelním souborům o spolupráci při zmapování současné situace zapříčiněné covidovou pandemií. Informace od souborů poslouží mj. ke stanovení strategie konání krajských systémových (postupových) divadelních přehlídek amatérského divadla, potažmo přehlídek celostátních. Mnoho neuskutečněných krajských a celostátních přehlídek a dlouhé pauzy v tvorbě amatérských divadelních souborů narušily zavedený chod divadelního dění. Pro zvolení dalšího postupu je třeba zjistit, kolik momentálně existuje nazkoušených inscenací, kolik je jich rozezkoušeno, případně kolik je jich ve fázi přípravy, a pak především, kdy ty v budoucnu vzniklé mohou vstoupit do systému postupových přehlídek.

Napomoci zmapování současného stavu mohou divadelní soubory prostřednictvím dotazníku, který je k dispozici na webových stránkách na této adrese:

https://forms.gle/7wtmxjp9fHLnowex8

Součástí dotazníku jsou i otázky na současný stav v souborech, počty neuskutečněných představení a dalších akcí, výše finanční ztráty, i možnost hrozícího zániku souboru. Nechybí ani dotaz na to, co by jim v současné době a v následném rozjezdu mohlo pomoci. Dají se podle toho naplánovat a připravit semináře nebo jiné projekty.

Případné otázky zodpoví iniciátorka dotazovací akce Mgr. Simona Bezoušková (e-mail: bezouskova@nipos-mk.cz).
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':