Databáze českého amatérského divadla

Novinky

Najdi:

  Zemřel prof. PhDr. Jan Císař, CSc.

  Ve středu 14. dubna 2021 ukončil svou životní pouť ve věku 89 let prof. Jan Císař, český divadelní pedagog, historik, teoretik, kritik a publicista.
  >> čtěte více...
  antré a Divadelní kurýr přinášejí novinky i ohlédnutí z oblasti ochotnického/amatérského divadelního dění.

  Antré formou streamovaných rozhovorů, které lze sledovat v audiovizuální podobě, Divadelní kurýr formou podcastů pořizovaných jako zvukové záznamy. Na obě média se dostanete jednoduše kliknutím na příslušný banner umístěný v oddílu PARTNEŘI.
  >> čtěte více...
  NIPOS-ARTAMA se obrací s prosbou k amatérským divadelním souborům o spolupráci při zmapování současné situace zapříčiněné covidovou pandemií. Informace od souborů poslouží mj. ke stanovení strategie konání krajských systémových (postupových) divadelních přehlídek amatérského divadla, potažmo přehlídek celostátních.

  Mnoho neuskutečněných krajských a celostátních přehlídek a dlouhé pauzy v tvorbě amatérských divadelních souborů narušily zavedený chod divadelního dění. Pro zvolení dalšího postupu je třeba zjistit, kolik momentálně existuje nazkoušených inscenací, kolik je jich rozezkoušeno, případně kolik je jich ve fázi přípravy, a pak především, kdy ty v budoucnu vzniklé mohou vstoupit do systému postupových přehlídek.
  >> čtěte více...
  Interaktivní mapa ochotnického/amatérského divadla ČR

  Vytvoření interaktivní mapy měst a obcí ČR s působností současných a historických ochotnických/amatérských divadelních souborů umožňuje přehledné doložení ochotnických/amatérských divadelních aktivit na území ČR, které představuje jedinečný a významný kulturní a společenský fenomén nemateriálního kulturního dědictví (v současnosti se usiluje o jeho zapsání na seznam UNESCO).
  >> čtěte více...
  Vyšla kniha 150 let krajanského ochotnického divadla v USA / 1862–2018

  Kniha je prvním celistvějším pokusem v ČR o zmapování krajanského ochotnického divadla v USA. Zachycuje sebrané informace a obrazové dokumenty o českých ochotnických spolcích, které v souvislosti s několika emigračními vlnami vznikly na území jednotlivých států USA.
  >> čtěte více...