Databáze českého amatérského divadla

Vzdělávací projekty: 1980 - DÍLNA 1980, Prostějov

Začátek: 19800100
Konec: 19800100
Pořadatel: ČÚV SSM a ÚKVČ ministerstva kultury
Setkání zájemců (amatérů i profesionálů) o malé jevištní formy a netradiční divadlo.

Na úvod byla uvedena 3 profesionální představení, jejichž režiséři či autoři byli zároveň vedoucími pracovních skupin (Nezval: Depeše na kolečkách, Ha-divadlo Prostějov; Hrabal: Postřižiny, DNO Praha a bří Justové: Vata, Rubín Praha).

Účastníci se následně sami rozdělili do 3 skupin podle toho, ke kterému žánru/typu divadla inklinovali.

Skupina S. Vály (pomocný lektor M. Jelínek) pracovala na jevištním přepisu Hrabalova Krasosmutnění, skupina Z. Potúžila (pomocnou lektorkou L. Machoninová) na kolektivní koláži z méně známých Haškových povídek a skupina V. Justa (pomocný lektor A. Goldflam) pracovala jak na vlastních textech, tak i textech bří Justů a V&W.

Součástí DÍLNY byla také psychofyzická cvičení, mluvní cvičení, kolektivní improvizace apod.

Představení hostujících souborů: Divadlo na dlani LŠU Prostějov: Ortel; Adadas Praha: Dadasoirré 2 V2; DNO Praha: Švejci; M-dílna Brno: Tři přání; Ha-divadlo Prostějov: Život ze sametu barvy lila; Divadlo Tak tak Brno: Lyrické agrese.
Lektoři: Svatopluk Vála
Zdeněk Potužil
Vladimír Just

pomocní lektoři:
M. Jelínek
L. Machoninová
A. Goldflam
Bibliografie: VJ: Dílna 1980, Amatérská scéna 1980, č. 3, s. 8-9.

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':