Databáze českého amatérského divadla

Vzdělávací projekty: 1976 - Seminář o agitačním divadle, Ostrava

Začátek: 19761119
Konec: 19761121
Pořadatel: Ústav pro kulturně výchovnou činnost spolu s Českým ústředním výborem SSM a ve spolupráci s Krajským kulturním střediskem Ostrava a Osvětovou besedou Ostrava
Seminář o agitačním divadle určený členům souborů MDF a agitačním kolektivům.
Seminaristé byli rozděleni do 8 skupin. Tyto skupiny tvořily jednak 8 porot, které rozebíraly a hodnotily seminární představení souborů z Valašského Meziříčí, Ostravy a Prostějova, jednak 8 pracovních kolektivů, zpracovávajících zvolené téma do formy agitky.
Během 2 hodin tak vzniklo 7 agitek na různá témata - „energie“, „kouření“, „každý máme svoje potíže“ (reagující na specifické podmínky v určitém místě), „není čas“ (problematika staří kontra mladí), „životní prostředí“, „mládež a kultura“ a „po nás potopa“ (životní prostředí, ochrana přírody).
Posluchači: 114 mladých posluchačů
Bibliografie: ADAMOVÁ, J.: Aktivita divadel malých forem, Amamtérská scéna, roč. 14, č. 3, březen 1977, s. 5-6.

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':