Databáze českého amatérského divadla

Vzdělávací projekty: 1975 - Seminář "Typy a možnosti divadla malých forem", Poděbrady

Začátek: 19750110
Konec: 19750112
Pořadatel: ÚVKSČ ve spolupráci s ČÚV SSM
Program zahájili I. Vyskočil a P. Bošek představením „Kurs“ a následující den se ujali i vedení semináře, v němž doc. Jan Císař seznámil účastníky s tendencemi současného divadla malých forem u nás a v Sovětském svazu.
Problematické bylo v rámci semináře zastoupení souborů velmi různé úrovně (vedle začínajících souborů bez praxe zde byly zaběhnuté soubory s konkrétním zaměřením).
Forma diskuse spočívala spíše v dílčích otázkách, týkajících se metodických problémů práce souborů. Metody byly názorně předváděny na praktických ukázkách.
Lektoři v rámci svých přednášek zpřehlednili a charakterizovali typy malých divadel a teoreticky popsali podstatu improvizační formy.
Na závěr semináře byli všichni seznámeni se záměry XIX. Šrámkova Písku.

Poděbradské setkání bylo zajímavou zkušeností, ale ukázalo, že do budoucna by bylo lépe zvát účastníky semináře podle jejich vyspělosti a zaměření místo mechanického dělení podle krajů. Přínosnosti semináře by přispěla také větší aktivita účastníků, diskuzní příspěvky či referáty o činnosti souborů.
Lektoři: Jan Císař
Posluchači: Zástupci mladých amatérských divadel Středočeského, Západočeského a Jihočeského kraje
Osobnosti: Ivan Vyskočil
Pavel Bošek
Bibliografie: S.D.: Setkání mladých amatérů, Amamtérská scéna, roč. 12, č. 3, březen 1975, s. 16-17.

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':