Databáze českého amatérského divadla

Vzdělávací projekty: 1974 - Školení ochotníků na přehlídce amatérských divadelních souborů olomouckého okresu, Velká Bystřice

Začátek: 19740419
Konec: 19740421
Pořadatel: Velká Bystřice, OP o. Olomouc
V rámci přehlídky amatérských divadelních souborů olomouckého okresu se uskutečnilo školení ochotníků, a to jak formou semináře k dramaturgickým problémům, tak také formou praktické ukázky postupu práce při stavbě aranžmá.
Toto praktické režisérské školení vedl Vladimír Týřl a k praktickým ukázkám použil herců ze souboru OB Velká Bystřice a jednotlivých mizánscén ze hry, kterou na přehlídce uvedl.
Bylo to první pokus o takovéto netradiční školení, který byl na Olomoucku realizován. Jeho ohlas potvrdil důležitost tohoto typu spolupráce profesionálních umělců s ochotníky.
Bibliografie: KOKTA, Zdeněk: K smyslu spolupráce profesionálů, Amatérská scéna, roč. 11, č. 8, srpen 1974, s. 4.

Související Osobnosti

Související Ročníky přehlídek

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':