Databáze českého amatérského divadla

Vzdělávací projekty: 1969 - Seminář pro učitele českého jazyka na téma práce s dětmi v oboru recitace a dramatického projevu, Trojanovice

Začátek: 19690214
Konec: 19690216
Pořadatel: Okresní kulturní a pedagogické středisko v Přerově
Seminář pro učitele českého jazyka z okresu Přerov se odehrál v hotelu Beskyd v Trojanovicích u Frenštátu pod Radhoštěm.
Hlavní náplní byla práce s dětmi, dětský přednes a dramatický projev.
Seminář vedla Jindra Delongová, která na úvod přiblížila fungování divadelních škol a Anglii a Holandsku a kromě poutavých přednášek zařadila také praktické ukázky. Účastníci kladně hodnotili její osobitý přístup k dětem a souhlasili s novátorským postupem v recitaci.
V závěrečné části školení si učitelé sami prakticky vyzkoušeli některé postupy při improvizacích, kolektivních etudách či hrách na rozvoj fantazie a soustředění. V rámci cvičení posluchači připravili scénku "O šišlavé princezně", kterou zahráli přítomným dětem.
Vznikl požadavek, aby podobná školení byla pořádána častěji.
V rámci diskuze se řešil obecně malý zájem učitelů o práci v recitačních kroužcích a amatérském divadle.
Lektoři: Jindra Delongová, Brno - vedení semináře
Posluchači: 24 učitelek a učitelů (základních devítiletých škol a dramaticko-literárního odboru lidových škol umění) a 11 dětí z okresu Přerov
Bibliografie: BLÁHA, Cyril: Tři dny mezi kantorkami, Amatérská scéna, roč. 6, č. 5, květen 1969, s. 20-21.
O jednom školení, Amatérská scéna, roč. 7, č. 4, duben 1970, s. 19.

Související Osobnosti

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':