Databáze českého amatérského divadla

Vzdělávací projekty: 1966 - Internátní školení vedoucích divadelních souborů při jednotách pořární ochrany

Začátek: 1966
Konec: 1966
Pořadatel: ČSPO ve spolupráci a ÚDLUT
V lednu 1966 uspořádal ČSPO a jeho kulturní komise třídenní internátní školení vedoucích divadelních souborů při jednotách pořární ochrany.

Kromě otázek dramaturgie, režie a úkolů divadla na vesnici prodiskutovali vedoucí souborů návrh nového statutu, podle kterého všechny soubory přecházejí pod ideovou i hospodářskou základnu místních požárních jednot v úzké spolupráci s metodickými zařízeními a poradními sbory pro divadlo. Účastníci byli také seznámeni s návrhem tříleté soutěže pro své soubory.
Seminář poukázal na problémy organizační neujasněnosti, dramaturgii i nedostatek schopných a poučených režisérů.
Nově schválený statut dovoloval souborům opustit zastaralý požadavek hraní her s ryze pořární tematikou a přisoudil jim širší odpovědnost za výchovu diváckého vkusu a šíření kultury na vesnici.
Bibliografie: ŠINDELÁŘ, Jaroslav: O požárnících trochu jinak, Amatérská scéna 1966, roč. 3, č. 3, s. 17.

Související Organizace

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':