Databáze českého amatérského divadla

Vzdělávací projekty: 1961 - Školení estrádních a agitačních skupin, Rychnov nad Kněžnou

Pořadatel: Okresní poradní sbor pro smíšené umělecké skupiny při Osvětovém domě Rychnov nad Kněžnou.
Na zahájení jednodenního školení, pořádaného hned na začátku nové sezóny, vystoupil estrádní a agitační soubor rychnovského Osvětového domu s několika různými čísly a položil tak dobrý základ nejen diskusi, ale také hlavnímu referátu o stranickosti v estrádním umění, který přednesl režisér Pravoš Nebeský z Divadla Vítězného února v Hradci Králové.
Na školení se jeho účastníci zabývali problematikou nedostatku repertoárového materiálu, otázkami stavby programu včetně zařazování tzv. oddechových čísel atp.
Lektoři: Pravoš Nebeský
Posluchači: Mj. celý poradní sbor pro smíšené skupiny Východočeského kraje.
Osobnosti: Pravoš Nebeský
Bibliografie: MARTINEC, Jan: Rychnovské rokováná o práci estrádních a agitačních skupin. Ochotnické divadlo 1961, č. 11, str. 255.

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':