Databáze českého amatérského divadla

Vzdělávací projekty: 1963 - Čtyři setkání ochotníků, Trutnov

Začátek: 19630308
Konec: 19630330
Pořadatel: Poradní sbor pro divadlo v Trutnově
Členové divadelních souborů a členové OPS pro divadlo na Trutnovsku si stěžovali na přemíru teorie v dosavadních školeních pro ochotníky (ať se jednalo o dlouhodobé vzdělávací akce či krátkodobé semináře a kurzy). Absolventi školení často nedokázali získané vědomosti převést do praxe.
Bylo tedy rozhodnuto využít dvou vydařených ochotnických představení ke svozům ochotníků a ke školení na výsledcích konkrétní ochotnické práce.
Vybrány byly inscenace: Lofter (G. Weisenborn) v podání trutnovského souboru a Liška a hrozny (G. Figueiredo) souboru OB Hostinné.
8.3. - Trutnov / představení Lofter (G. Weisenborn)
9.3. - Dvůr Králové / představení Lofter (G. Weisenborn)
29.3. - Hostinné / představení Liška a hrozny (G. Figueiredo)
30.3. - Malé Svatoňovice / představení Liška a hrozny (G. Figueiredo)

Ochotníci z celého okresu byli autobusem sváženi na jednotlivá místa představení, aby zde mohli porovnat vyznění představení v různém prostředí, vyslechnout rozbor hry a účastnit se besed s porotou i souborem.
Akce zaznamenala velký ohlas (v Malých Svatoňovicích se sešlo dokonce 110 účastníků), přispěla k vzájemnému sblížení ochotníků z celého okresu a přinesla mnoho podnětů pro další spolupráci.
V plánu bylo tuto formu setkání v budoucnu opakovat.
Posluchači: Divadelní ochotníci z okresu
Bibliografie: ZAVORAL, M.: O čtyřech setkáních ochotníků, Ochotnické divadlo 1963, č. 6, str. 140.

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':