Databáze českého amatérského divadla

Vzdělávací projekty: 1963-1964 - Základní divadelní kurz, Náchod

Začátek: 1963
Pořadatel: Osvětový dům
Snaha uspořádat základní divadelní kurz podle ústředně vydaných osnov ÚD LUT, avšak s větším prostorem pro praktická cvičení. Např. témata Jevištní řeč a Pohybová kultura byla v rámci oživění kurzu rozdělena do sedmi částí v průběhu celého cyklu.
Podobně blok teoretických přednášek (společenského kulturně politického obsahu) byl rozptýlen do šesti termínů v rámci celého cyklu studia.
Počet hodin stanovený osnovami ÚD LUT zůstal zachován.

Učastníci kurzu se scházeli vždy jednou měsíčně na různých místech okresu. Sobota: 3 hodiny výuky, společná návštěva kulturního představení, organizovaná diskuze. Neděle: 8 hodin přednášek a seminářů.

Přihlášených: 25 divadelní část, 20 loutkářská část
Lektoři: Absolventi studia organizovaného při Divadle Vítězného února v Hradci Králové a pracovníci odboru školství a kultury ONV a osvětového domu.
Posluchači: Mladí členové městských a vesnických souborů okresu Náchod
Bibliografie: Od snů ke skutečnosti, Amatérská scéna 1964, roč. 1 (Ochotnické divadlo 10), č. 1, s. 15.

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':