Databáze českého amatérského divadla

Vzdělávací projekty: 1958 - internátní školení pro ochotníky, Štiřín

Během týdenního soustředění vyslechli účastníci tři krátké přednášky. Cílem bylo ukázat účastníkům, jak nastudovanou teorii uplatnit v praxi.

Konkrétními seminárními úkoly bylo:
1. na základě zhlédnutého představení vypracovat rozbory doby, ve které autor žil, jeho díla, režijní koncepce zhlédnuté hry, herecké práce i ostatních složek představení
2. rozbor funkce jazyka v díle Miroslava Stehlíka Mordová rokle
3. napsat, nastudovat a předvést aktuální malou divadelní formu

Účastníci kurzu byli rozděleni do čtyř sedmičlenných skupin. V každé skupině byl alespoň jeden nebo dva absolventi dálkového kurzu pro nejvyspělejší ochotnické pracovníky a každá skupina byla vedena jedním divadelním profesionálem.
Posluchači: Účastníky kurzu byli většinou absolventi základního dálkového kurzu pro režiséry a někteří absolventi dálkového kurzu pro nejvyspělejší ochotnické pracovníky.
Bibliografie: J.M.: Školení na kterém přednášeli žáci, Ochotnické divadlo 1959, č. 1, str. 15.

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':