Databáze českého amatérského divadla

Výstavy: Josefův Důl, výstava u příležitosti oslav 70. výročí založení souboru J. K. Tyl, 2015

Připomínka 70. výročí založení souboru J. K. Tyl v Josefově Dole prolínala všemi akcemi pořádanými spolkem během celého roku 2015. Vyvrcholení samotných oslav proběhlo v týdnu od 26.9. 2015 do 2.10.2015 (viz program).
Výstava k výročí proběhla v prostorách josefodolského divadla, zájemci měli možnost prohlédnout si celé divadelní zázemí - šatny herců, divadelní klubovnu, zákulisí, jeviště, technickou kabinu.
Diváci tak měli možnost prohlédnout si divadelní kostýmy, líčidla, paruky a další vlásenkářské pomůcky, rekvizity, kulisy.
V jedné z místností, kde byly naaranžovány staré dostupné fotografie, divadelní kostýmy a drobné rekvizity, probíhala na plátně prezentace z činnosti spolku – divadelní hry z posledních let a jejich aktéři, podmalované hudbou z těchto inscenací. V sále hlediště byly rozvěšeny dostupné historické plakáty her uváděných spolkem v minulosti, ale i současných inscenací, fotografií a dalších divadelních materiálů.
Výstava v omezené formě byla možná ke shlédnutí do konce kalendářního roku při dalších představeních v divadle.

Fotografie z představení darovali nebo zapůjčili: Jiří Řeřicha, Markéta Fejfarová, Vladimír Bělohradský, manželé Vlasákovi, Josef Mikeš, řada materiálu byla z pozůstalosti bývalých členů spolku - paní Čermákové, Dufkové, pana Jona.
K nahlédnutí byly i kroniky spolku, které vede Hana Dohnalová.
Prezentaci spolku z posledních let sestavila Tereza Tahalová, materiály dodal Karel Stuchlík ml., hudba Jiří Řeřicha.
Účinkující oslovila a program sestavila Hana Stuchlíková.
Fota z akcí a představení pořídil MUDr. Karel Stuchlík.
Rok konání:
2015
Autor vyýstavy:
Výstavu naaranžovali a připravili - Denisa Svárovská, Gabriela Tahalová, Tereza Tahalová, Pavel Svárovský, Jana Řeřichová, Markéta Fejfarová, Helena Košteynová, Karel Stuchlík ml., Karel Stuchlík st. a Hana Stuchlíková.
Organizátor:
Divadelní spolek J. K. Tyl Josefův Důl
Ohlasy: Odhad počtu diváků oslav a současně návštěvníků výstavy:
- 26.9. bylo 79 diváků,
- 27.9. bylo na dopoledních představeních pro děti asi 172 diváků, odpoledne asi 70 diváků (vstupné bylo dobrovolné, odhad dle zaplněnosti sálu),
- 2.10. bylo 132 diváků,
- 28.12. bylo 93 diváků,
- 30.12. 105 diváků,
- 30.12. 86 diváků.

Celkem i se soukromými návštěvníky a účinkujícími přibližně 750 lidí.

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':