Databáze českého amatérského divadla

Videa: Blansko, Blanenské divadlo, MEZIZPĚVY, 2016


Filmový dokument zaměřený na písně Blanenského divadla realizovaný v rámci projektu Živá paměť..
"Je nám ctí uvítat vás na dnes již značně rozklížené bárce plné muzikantů, básníků a komediantů, kolébajících se na moři melodií pánů Duranta, Havlíka, Ježka, Libry a Šlitra, které opatřili texty pánové Polášek, Suchý, Voskovec a Werich."

Ve filmu byly použity fotografie z archivu Jiřího Poláška a videozáznamy studia AUDIOVISUAL.
Námět a scénář Jiří Polášek, hudba Miloš Libra, zvuk Luděk Skoták, výtvarník Jiří Polášek, kamera a střih Jan Popelka, režie Jiří Polášek a Jan Popelka.

Hráli Irena Vrtělová, Lucie Odehnalová, Libuše Münsterová, Vladimír Vrtěl, Radomír Kincl, Jaroslav Charvát, Miloš Novotný, Eduard Hofmann a Jiží Polášek. Zpívali Irena Vrtělová, Lucie Odehnalová, Vladimír Vrtěl, Vladimír Michálek a sbor: Hana Korčáková, Soňa Bracková, Jitka Jelínková, Kristýna Kavinová, Ivana Kopecká a Lenka Straková. Orchestr: Miloš Libra, Jaroslav Kubiš, Petr Staněk a Jan Vrtěl.
Autor: AUDIOVIZUAL, kamera a střih Jan Popelka
Datum pořízení: 2016
Místo pořízení: Blansko
Délka záznamu: 01:29:36

Související Osobnosti

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':