Databáze českého amatérského divadla

Videa: Strakonice, LDO ZUŠ, Žirafí opera, CP Dětská scéna Ústí nad Orlicí 1997


Dětský loutkářský soubor LDO ZUŠ Strakonice (ved. Ivan Křešnička ml.), Jacques Prévert: Žirafí opera (Kůň na ostrově, Pštros, Žirafí opera – z knihy Pohádky pro nehodné děti). Překlad Adolf a Helena Kroupovi, režie a hudba Ivan Křešnička ml. Premiéra 4. 4. 1997.
Hrají: Mirka Katolická (Pštros...), Petra Krejsová (Žirafa...), Alena Motejzíková (Paleček...) a Petra Zíková (Žirafa, Kůň...).
Záznam představení na Dětské scéně, 26. celostátní přehlídce dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů v Ústí nad Orlicí 1997.

Digitalizovaný videozáznam byl pořízen na zakázku z původního originálního záznamu představení zhotoveného Stanislavem Šmídem ze Štětí a uloženém v jeho soukromém archivu. Záznam k využití v Databázi českého amatérského divadla poskytla z pozůstalosti svého otce dcera St. Šmída paní Marta Berková v prosinci 2014.
Autor: Stanislav Šmíd
Datum pořízení: 16. 6. 1997
Místo pořízení: Malá scéna Ústí nad Orlicí
Délka záznamu: 00:22:22

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':