Databáze českého amatérského divadla

Videa: Makov, Divadelní klub, Betlémská hvězda, CP KDP Vysoké nad Jizerou 2001


Divadelní klub Makov, Jan Kopecký, Mojmír Balling: Betlémská hvězda. Režie Jana Hájková ve spolupráci s Josefem Mlejnkem, scéna Zdeněk Kukla a Jan Dudycha, návrh kostýmů Zdeněk Culka, hudební doprovod Jiřina Paďourová. Hrají: Eva Hnyková (Opovědník), František Sedlinský (Čert), Jarmila Němečková (Smrt), Kristýna Dušková (Anjel), Liběna Vávrová (Marija), Karel Kudrna (Josef), Josef Švarc (Král Herodes), Jiří Rejman (Nykanor), Emil Vávra (Žid a soused), Miroslav Němeček (Žid a soused), Jiří Vávra (Login a zákoník), Jan Vávra (Voják a zákoník), Luděk Hájek ml. (Varták, soused), Jaroslav Hynek (Kaprál), Josef Černý (Žid s handlem), František Schejbal (Král Arabský), Josef Vopařil (Král Sáby), Josef Černý (Král Mouřenín), Jana Navrátilová (Žena Ráchel), I. Bačová, V. Klofandová a M. Novotná (Klíma), E. Kurková, P. Stupecká a A. Soliová (Matouš), S. Faltysová, L. Beranová a Z. Zajíčková (Bartoš), T. Sychrová, Z. Beranová a M. Dvořáková (Rarášek), Josef Švec ml. a M. Beranová (Malý pasáček), S. Vopařilová, M. Černá, M. Švecová, T. Králová, M. Horáková, M. Kotrbová a J. Němečková (Ženy, zpěvy).
Záznam představení na XXXII. Národní přehlídce venkovských divadelních souborů Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou 2001.

Digitalizovaný videozáznam byl pořízen na zakázku z původního originálního záznamu představení zhotoveného Stanislavem Šmídem ze Štětí a uloženém v jeho soukromém archivu. Záznam k využití v Databázi českého amatérského divadla poskytla z pozůstalosti svého otce dcera St. Šmída paní Marta Berková v květnu 2014.
Autor: Stanislav Šmíd
Datum pořízení: 12. 10. 2001
Místo pořízení: Divadlo Krakonoš Vysoké nad Jizerou
Délka záznamu: 01:20:34
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':