Databáze českého amatérského divadla

Videa: Žatec, Opera, Požírači leknínů, 2013


Divadelní spolek Opera Žatec, Jaroslav Wagner: Požírači leknínů. Scénář a režie Jaroslav Wagner, kamera Lukáš Šimandl, hudba Marek Mikulášek, hudbu nahráli Furt Rovně. Filmový přepis stejnojmenné divadelní inscenace, která měla premiéru 19. 11. 2011. Hrají: Vladimír Valeš (Hynek Šefr), Romana Valešová (Markéta), Jaroslava Šmídlová (Vanda), Václav Rampas (Karel Smetana/Přikryl), Hana Zeleňaková (Lada Smetanová), Soňa Svobodová (Jednatelka), Marie Pekárková (Servírka Kristýna), Hana Šimsová (Ema), Martin Štross (Germanus), Dagmar Štrossová (Blanka), Petr Holas a další.

Příběhy lidí, které svedla dohromady jedna podivná počítačová hra. Zkrachovalý spisovatel Hynek Šefr hledá po létech v ústraní téma pro svůj nový román. Pro inspiraci se vydává do populární počítačové hry "Svět pod hvězdou". Brzy zjišťuje, že i ostatní mají důvod, proč trávit svůj čas ve virtuálním světě. Postupně přestává být jasné, co je pro koho skutečnost a co je jen přetvářka.

Délka: 90 min. Poměr stran: 16:9.

Film poskytl k veřejnému šíření dne 3. 12. 2013 Jaroslav Wagner, vedoucí souboru Opera Žatec.
Autor: Lukáš Šimadl a Jaroslav Wagner
Datum pořízení: 2013
Místo pořízení: Žatec
Délka záznamu: 1:32:01

Související Soubory

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':