Databáze českého amatérského divadla

Texty: FEKAR, Vladimír: Víkend sedmi statečných – Z Národní přehlídky seniorského divadla Znojmo 2008 – Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho.

Začala to dnes již česká klasika: Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho Ladislava Smočka. Krutá komedie o „lidumilovi“, který se málem stal několikanásobným vrahem, se může jevit jako divácká sázka na jistotu. Smoček však napsal divadlo, které je výzvou k hereckému rozehrávání, k radosti ze hry, ale dosáhnout komického účinku, udržet míru absurdity a grotesknosti jednotlivých situací, do nichž je titulní postava uváděna, není pro inscenátory úkolem vůbec jednoduchým. Divadelní studio PIKI Volyně se jeví jako herecky zdatné a tvořivé, režisér René Vápeník jej tedy důsledně vedl k rozehrávání a žánrové nadsázce. V inscenaci je patrno razantní a pevné režijní vedení herců, snaha o přesný timing jednotlivých komických situací, který sic místy působí až příliš naučeně, vykonstruovaně, nicméně pevná stavba inscenace vypovídá o řemeslných dovednostech inscenátorů, ale i herců, Jiří Zikmund v roli Zvonka Burkeho vládne Burkemu suverénně. Podivné odpoledne patřilo k režijně i herecky nejucelenějším inscenacím přehlídky.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':