Databáze českého amatérského divadla

Texty: Vsetínské Divadlo v Lidovém domě připravuje hru o klaunech

Klauniádu plnou slavných cirkusových čísel připravují divadelníci na prknech Lidového domu ve Vsetíně. Netradiční pohled do soukromého života klaunů a jejich kotrmelce mimo manéž nastudoval podle hry Ivana Bednáře Klauni divadelní režisér Pavel Reiman. Premiéra představení se uskuteční 4. prosince.
Náročný kus, který napsal Bednář v 80. letech a kopíroval tehdejší dobu i režim, musel vsetínský divadelník a režisér hry přizpůsobit dnešnímu pohledu na svět. "Téměř celou druhou část scénáře jsme museli předělat. Závěrečnou pointu, kterou autor hry tehdy napsal, se nám nepodařilo vysledovat. Myšlenku a rozuzlení zápletky jsme proto přizpůsobili dnešní době," řekl dnes ČTK Reiman.
Divadelní hra podle něj nezavede diváka pouze do manéže, klasického klaunského prostředí. Diváci se podívají do života dvou klaunů, kteří nemají práci. Oba bojují s neschopným ředitelem cirkusu i s realitou života mimo manéž. "Samozřejmě svým viděním světa," poznamenal režisér.
Hra je inspirována klasickými motivy slavných cirkusových výstupů. V hlavních rolích se kromě režiséra, který ztvární také jednoho z klaunů, představí i Lenka Štěpánová. Další role ztvární Tomáš Chvatík a Martin Švadlenka.
"Klauni jsou rodinným divadelním představením pro všechny, kteří mají rádi pěkný cirkus," dodal Chvatík, který divadelní řemeslo studuje na Lidové konzervatoři v Ostravě a má za sebou už řadu hlavních rolí i režijní debut ve hře Čarodějka.
Předpremiéru hry Ivana Bednáře Klauni uvede Divadlo v Lidovém domě v sobotu 27. listopadu od 19:00. Na premiérové představení se diváci mohou těšit o týden později 4. prosince.
Michaela Bradová, snm
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':