Databáze českého amatérského divadla

Texty: CALTOVÁ, Marie: Žlutice ve znamení líbivosti - Postel pro anděla; To už stačí, Kleofáši. AS 2008, č. 4, s. 49.

Divadelní soubor MaM Hranice se uvedl hned dvěma inscenacemi: Postelí pro anděla a pohádkou To už stačí, Kleofáši. Postel pro anděla nastudoval v koprodukci s Podividlem ažažAš. Duší souboru je Vratislav Mikan st., který je nepsaným dramaturgem a psaným režisérem a protagonistou obou inscenací (cena za režii a cena za postavu Myslivečka v Posteli pro anděla). Při výběru nebo psaní textu staví na hereckém partnerství s Michalem Nechutným (cena za postavu anděla Zvoníčka v Posteli pro anděla a cena za animaci Lucifera v To už stačí, Kleofáši), který je svojí křehkostí a něhou protipólem Mikanova robustního projevu. Mikan razantně zkrátil a zbavil primitivních vulgarit Kolodějův text Postel pro anděla, aniž by tím oslabil autorovu konfrontaci lidského a andělského světa. Hravou moralitu To už stačí, Kleofáši, o vlastnostech, které jsou zkázou pekla, napsal Vratislav Mikan sám. Jako režisér vytvořil živá, dynamická představení s řadou pozoruhodných nápadů (animace Lucifera rukou). I když staví především na partnerství s Michalem Nechutným, dokáže i ostatní herce (Postel pro anděla) dovést k čitelným a výrazným výkonům. K pozitivům V. Mikana patří i schopnost zazpívat a zahrát na kytaru. Je nutné pouze hlídat občasnou vnější expresivnost jeho hereckého projevu (To už stačí, Kleofáši).
Inscenace Postel pro anděla byla doporučena na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim 2008 ve Vysokém nad Jizerou.

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':