Databáze českého amatérského divadla

Texty: Plzeň-Doubravka, TEJNOROVÁ, Petra: 57. Loutkářská Chrudim – kapitoly z loutkorybaření – Hotel Beránek aneb Pozor, za dveřmi je vlk. AS 2008, č. 4, s. 35

Plzeňský Střípek je souborem, jenž buduje inscenace s velkou pečlivostí. Ty stojí na důsledné realizaci dramatické situace, na fabuli a konečně i na ději. Využívají zejména iluzivní jevištní realizace, kdy realita vytvořená na jevišti vzbuzuje dojem reality životní – přitom všichni víme, že je to fikce. Přesto však cosi chybělo, a to žánrová ujasněnost. Začíná se fraškou, potom se nakousne thriller, pak jsou tu zase prvky černé komedie. A tak se inscenace třikrát rozjíždí. Vědomí žánru by inscenaci dozajista posunulo dál, takto o představení Hotel beránek aneb Pozor za dveřmi je vlk (Ivana Faitlová podle Františka Kasky) LS Střípek Plzeň uvažoval prof. J. Císař.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':