Databáze českého amatérského divadla

Texty: 2008/2009 čtvrtá sezóna

Divadelní soubor Antonín D.S. zahajuje svou čtvrtou divadelní sezónu
Představením Žena. Říkejte mi žena, které uvedl v A-Studiu Rubín, zahájil divadelní soubor Antonín D.S. svou čtvrtou divadelní sezónu.

Decentní pásmo Žena. Říkejte mi žena, které autor a režisér inscenace Martin J. Švejda připravil pro kmenovou herečku souboru Janu Stiborovou, je intimní zpovědí manželky a matky, která sebrala tu odvahu a rozhodla se podělit se s diváky o svá trápení.

Inscenace je jakýmsi ženským pandánem k předchozí práci souboru, inscenaci Ženáč x Singl (z roku 2007), která se věnovala dnešním mužům – třicátníkům. Obě inscenace jsou též součástí cyklu Ty ještě nemáš dítě??, který soubor nastudoval během posledních tří let. Prvou část, Surovosti laskavosti, Antonín D.S. uvedl v roce 2005; druhou část, Dítě! (hra ze života), v roce 2006.

Antonín D.S. vystupuje během sezóny pravidelně, jednou měsíčně v pražském A-Studiu Rubín. Na repertoáru má vedle inscenací Žena. Říkejte mi žena, Ženáč x Singl, Dítě! a Surovosti laskavosti též loutkovou hru pro dospělé Jak hloupý Honza hledal dobro a „malý intelektuální muzikál“ Ivan, Kamil a Dušan, který vznikl ve spolupráci s pražským divadelním souborem Krvik Totr. Antonín D.S. si do svých večerů pravidelně zve hudební hosty jako jsou např. Sestry Steinovy, Jan Burian či Petr Nikl.

Pro divadelní sezónu 2008/2009 soubor připravuje nastudování textů dvou proslulých světových experimentálních autorů: Ani zrnko pro Czermaka Hanse Carla Artmanna a ve spolupráci s Divadlem Krvik Totr Jelizavetu Bam Daniila Charmse.

Bližší informace o souboru najdete na: www.divadlo.cz/antoninds

Zdroj: antoninds@centrum.cz

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':