Databáze českého amatérského divadla

Texty: CÍSAŘ, Jan: Červenokostelecké táčky - Sugar. AS 2007, č. 2, s. 26-28.

Tento výčet dnešní podoby sousedského zábavného divadla, které vychází z činohry, ale zmnožuje ji vydatně hudbou, lze ještě doplnit o Sugar DS Klicpera z Chlumce nad Cidlinou. Inscenace má hudebně, ale i divadelně působivě provedená pěvecká čísla, která dodávají představení švih a vůni (hrají sólisté Big Bandu Melodybrass pod vedením Jana Petrovického) a neméně působivý taneční soubor mladých dívek, který dokáže svižně, s půvabem zaplnit scénu a dát divákům pocit show či revue odpovídající duchu předlohy, jíž je dnes už legendární film Někdo to rád horké (taneční skupina SHE-POT, choreografie Jana Karlíková). Podle jeho scénáře (Peter Stone, Jule Styne, Bob Merrill) si text volně upravil režisér Jaroslav Málek, jemuž se – bohužel – nepovedlo na stejné úrovni herecky realizovat situace. Ale i tak je tahle chlumecká inscenace něčím víc než jen připomenutím či dokonce špatnou a neumělou reprodukcí skvělého filmu. Míří k dobré divadelní zábavě, k táčkám pro diváky.
O to asi jde: je-li už současné divadlo profesionální i amatérské – pod trvalým tlakem nejrůznější mediální pokleslé zábavy, pak by asi mělo usilovat, aby se této pokleslosti zbavilo a bylo přinejmenším vkusné a třeba i v něčem původní a neotřelé.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':