Databáze českého amatérského divadla

Texty: Olomouc, Luděk Richter, 50 loutkářských Chrudimí, Praha 2001, str. 135

DIVADLO FKUFRU
Olomouc
Založeno r. 1986 pod PKO. Vůdčí osobností v kolektivně pracujícím souboru, jímž prošlo 10 lidí, je Pavel Němeček. 5-7 hrajících hrálo nejčastěji s různými papíry a jinými předměty, ale i maňásky, tyčovými loutkami a marionetami 3 inscenace pro školní děti, 2 pro mládež a dospělé a 1 pro smíšené publikum, každou v 15-30 reprízách. Byť již 8 let nehrají, údajně nezanikli.
Na LCH předvedli nejprve r. 1987 Kouzelníka a květinářku a pak 3 oceněné inscenace: 1989 Klepy, 1991 pásmo nonsensových básní Nic jenom pro tebe a 1993 pozoruhodnou adaptaci Brautiganovy novely pod názvem Zdravíčko, copak se zas vznáší v éteru? Hráli též 2x na JH, v německém Lingenu a francouzském St. Louis.
Divadlo fkufru je typ mladé skupiny se sklonem k nonsenovým a s realitou spíše volně spojeným předlohám. Přineslo zajímavé rozvinutí metaforiky předmětu v kombinaci s hereckým, často epizujícím divadlem.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':