Databáze českého amatérského divadla

Texty: FEKAR, Vladimír: Seniorská \"coolness\", klasika a Budžes - Herecký koncert s postavami od Čechova. AS 2007, č. 1, s. 20-22.

Herecký koncert s postavami od Čechova
Závěrečné Divadlo Nad Kinem Přerov bylo nejmilejším překvapením přehlídky seniorského divadla. Soubor dramaturgicky nijak neexperimentoval, sáhl do zlatého fondu světové dramatiky a vylovil dvě miniatury Antona Pavloviče Čechova Výročí a Medvěd. Režisérka Jarmila Šurdlíková v nich rozvinula v duchu konzervativního realistického divadla přesně vystavěné a přehledné situace, se znalostí divadelního řemesla. Zřetelně vedla své herce k umění hereckého střihu a podařilo se jí vyhmátnout komičnost situací i směšnost charakterů.
Divadlo Nad kinem se jednoznačně představilo nejzralejšími hereckými výkony, zvláště pak ztvárnění role Medvěda Slavomíra Odtužila, přesné ve střihovém herectví, nebylo možné neocenit jako nejlepší na celé přehlídce.
Vladimír Fekar
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':