Databáze českého amatérského divadla

Texty: Divadelní jarmárka profesora Jana Císaře. AS 2007, č. 1

Divadelní jarmárka profesora Jana Císaře

Volné sdružení východočeských divadelníků společně se Střediskem amatérské kultury Impuls v Hradci Králové a za podpory Královéhradeckého kraje vydalo v předvánoční době roku 2006 skvostný dárek pro dobré lidi „od divadla“. Má podobu malé, pěkně upravené knížky s vloženým CD a nese název Divadelní jarmárka profesora Jana Císaře.
Knížka je malou klenotnicí brilantních vysvětlení pojmů divadelního umění a jevištní praxe. Je odborně přesná a čtenářsky přitažlivá pro osobitý pohled autora, profesora PhDr. Jana Císaře, CSc., pedagoga pražské DAMU, který počátkem roku 2007 oslavil své 75. narozeniny. Knížku ilustroval Jiří Jelínek, principál Divadla DNO, dnes herec a režisér v Divadle Husa na provázku v Brně. Vydavatelé do ní vložili Císařovu pamětní (CD) desku s vybranými hesly v autentickém podání autora, fragmenty z dramatizace knihy Karla Čapka Jak se co dělá a swingové písně z živého koncertu v Braunově lapidáriu hospitálu v Kuksu v podání SexTetu Divadla Jesličky v Hradci Králové. Jako bonus pro (nejen) dětskou zábavu přidali Jelínkovo pexeso s portréty nejslavnějších dramatických postav světového divadla.

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':