Databáze českého amatérského divadla

Texty: Závodský, Vít, 2008 Zlatý Tyl

PhDr. VÍT ZÁVODSKÝ (*1943)
Svaz českých divadelních ochotníků
Brno
Za dlouholetou hodnotitelskou, metodickou a publikační činnost pro amatérské divadlo

Profesor, divadelní a literární vědec a kritik PhDr. Vít Závodský již od svých studií na FF Masarykovy univerzity v Brně (obory: čeština, němčina, ruština, divadelní věda), jde ve stopách svého otce teatrologa a literárního vědce profesora na FF MU Artura Závodského ve sledování a hodnocení divadelní činnosti nejen profesionálních divadel, ale i amatérských souborů.
Přes 40 roků je členem různých hodnotitelských porot soutěží amatérského divadla a divadel poezie (mj. Wolkerův Prostějov, Pohárek SČDO, Divadelní Hobblík, Divadelní Kojetín, Jiráskův Hronov, Krakonošův divadelní podzim, Šrámkův Písek aj.).
Přednáší na různých seminářích, školeních, jeho metodická a kritická pomoc řadě amatérských divadelních souborů, zvláště na Jižní Moravě, je ochotníky velmi ceněna.
O inscenacích publikuje v řadě divadelně a kulturně zaměřených tiskovinách ( Divadlo, Amatérská scéna, Divadelní noviny, Scéna, Javisko aj.). Touto svojí činností významně pozitivně ovlivňuje vývoj amatérského divadelnictví. Řadu let spolupracuje s Oblastním předsednictvem SČDO na Jižní Moravě, které využívá šíři jeho encyklopedických znalostí divadelní literatury, divadelních tvůrců i inscenací. Lektorsky spolupracuje s NIPOS ARTAMA na Dějinách amatérského divadla.

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':