Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kralupy n/V, DS Scéna, Zabiják Joe v Činoherním klubu v Praze, 2008

Činoherní klub uvádí: Tracy Letts: Zabiják Joe - DS Scéna Kralupy nad Vltavou
Informace z divadel, 7.4.2008
Dovolte, abychom Vás pozvali v neděli 13. dubna do Činoherního klubu na představení kralupské Scény Tracy Letts: Zabiják Joe.
Činoherní klub uvádí:
v neděli 13. dubna v 19.30 hodin
DS Scéna Kralupy nad Vltavou
Tracy Letts: ZABIJÁK JOE
Černá komedie nebo drama s šokujícím koncem?
Režie: Michaela Kuptíková / Mistr zvuku a světla: Dušan Randák & Roman Žičař / Hrají: Helena Plicková, Magdalena Čechlovská, Petr Špička, Petr Čechlovský, Stanislav Kučera.
Hru Tracyho Lettse Zabiják Joe jsme nazkoušeli v roce 2005 a další rok jsme „Zabijáka“ hráli na přehlídce Jiráskův Hronov. Uvedli jsme ho přibližně dvacetkrát v různých divadlech, klubu, hospodě a také jako doprovodný program na konferenci lékařů – psychiatrů. Zabijáka hrajeme hrozně rádi - a není to jenom proto, že při tom můžeme mluvit děsně sprostě, hulit a pít pivo.
Černá komedie nebo drama s šokujícím koncem? Každopádně silný příběh, který se odehrává v současnosti v americkém Dallasu. Postavy s podobným osudem však nemusí žít jen v Americe, můžete je potkat třeba i ve vašem sousedství. Je to realita naší doby?
Divadelní soubor Scéna z Kralup nad Vltavou je divadlo s dlouhou tradicí a chutí zkoušet nové věci. V Kralupech pořádá každý rok dva festivaly amatérského divadla – letní Za vodou a podzimní Tyjátjátra. Členové nazkouší jednu až dvě premiéry do roka (včetně autorských her) a hrají nejen v rodném městě, ale i široko daleko. Pro teplé měsíce mají kralupští ochotníci nachystáno několik plenérových představení, rádi hrají na neobvyklých místech: na nádraží, v parku, na náměstí, v hradním sklepení, v hospodě… Loni si přestavěli divadelní klubovnu na malý divadelní prostor, kam také zvou divadla odjinud. Letos v létě pojede Scéna hrát své hororové představení Naseto! Na festival Be off v estonském Rakvere.
Více na www.kralupy.cz/scena.
Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2008 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.
Vstupenky za 90 Kč na www.cinoherniklub.cz a v pokladně Ve Smečkách 26, Praha 1.
Těšíme se na shledanou v ČK.
Zdroj: Radvan.pacl@cinoherniklub.cz
________________________________________
Copyright © 1999-2000 DIVADLO.CZ
Generováno12.4.2008 8:24:19
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':