Databáze českého amatérského divadla

Texty: MB(apostrof)99 v roce 2004 - Tisková zpráva

Tisková zpráva

VI.MB(apostrof)99, Praha 2004
Mezinárodní festival nezávislých a amatérských divadel
27.6.- 4.7.2004 v Divadle Na zábradlí a v Malostranské besedě

Divadlo Lucerna MB ve spolupráci s Divadlem Na zábradlí a Malostranskou besedou vyhlašuje v termínu od 27. června do 4. července šestý ročník mezinárodního festivalu nezávislých a amatérských divadel VI.MB(apostrof)99, Praha 2004.
Na prknech obou festivalových scén, kde se v předcházejících letech vystřídalo přes 60 souborů nejen ze starého kontinentu, zahájí již tradičně tato umělecká konfrontace pražské divadelní léto… a s ním i novou etapu své existence. Letos poprvé festival rozehraje a rozezní i velkolepé prostory Galerie Rudolfinum, kde bude divadlo netradičním způsobem doprovázet výstavu fotografa Ivana Pinkavy.
Byl-li loňský ročník rekapitulací toho nejlepšího z prvních čtyř festivalových let, mají letos pořadatelé jiný, jasný cíl. Najít nové, netradiční směry, jimiž by se festival mohl ubírat. Ukázat divadlo ve všech jeho možných proměnách - od tance po recitaci poezie, od loutek po činohru… České, slovenské, německé, rumunské…i některé zámořské soubory se tak možná utkají v boji nerovném, leč rozmanitém a poutavém.
MB(apostrof)99 je jako mezinárodní událost nejen konfrontací divadelních kultur, ale i divadelních forem.V tom tkví jeho jedinečnost. Je platformou pro neformální setkávání, výměnu zkušeností a vzájemnou inspiraci, ale v minulosti se stal i „skokanským můstkem“ několika mezinárodním projektům.
Ve své snaze přiblížit pestrost amatérského a nezávislého divadla publiku se organizátoři nicméně stále potýkají s rozpočtovými problémy. Za možnost vracet se na pražskou scénu vděčí festival svým tradičním sponzorům: Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstvu kultury ČR, vedení Divadla Na zábradlí i Malostranské besedy, Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, i těm, kteří v minulosti celou událost, byť i jednorázově, podpořili, jako například Českoněmecký Fond Budoucnosti a množství drobnějších sponzorů. Díky jejich finanční pomoci a nadšení organizátorů bude moci šestý ročník otevřít cestu do dalších pěti let a nabídnout divákům zase nový unikátní pohled do světa divadla, či chcete-li, do divadel Světa.
Ti, kteří dají letošnímu festivalu tvář na jevišti jsou již vybráni. Neznamená to však, že ostatním účastníkům otevíráme už jenom hlediště… Nejen divadelníkům budou totiž určeny workshopy vedené zkušenými lektory, které již podruhé oživí program festivalu. Letošní náplň divadelních dílen bude zveřejněna společně s festivalovým programem během května. Již předem vám však můžeme slíbit krásné zážitky z nových pohledů na klasická témata, z pohybu, improvizace, hudebních a světelných kouzel, které vás čekají v Rudolfinu, v Divadle Na zábradlí, Malostranské besedě a snad i v zeleni Kampy.

Akram Staněk
ředitel VI.MB(apostrof)99, Praha 2004


Informace:
Viola Baštýřová:776 21 05 99, mb.apostrof.99@email.cz
Marie Fišerová: 603 46 19 17, mfiserova@nazabradli.cz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':