Databáze českého amatérského divadla

Texty: Ledeč n. S., Gymnázium, CHRISTOV, Petr: JID 20 – 03. Regionální festival studentského divadla. AS 2003, č. 2, s. 45.

CHRISTOV, Petr: JID 20 – 03. Regionální festival studentského divadla. Amatérská scéna 2003, č. 2, s. 45.

Z gymnázia v Ledči nad Sázavou přijel již tradiční host festivalu, studentský soubor vedený studentem Lukášem Kobrlem, jehož tradičním oborem jsou velká témata trochu jinak. Tentokrát si objevili (a tím i studentskému publiku) Čapkovy Apokryfy a zhotovili průřez dějinami od zlatých bájných časů Prométheova soudu, přes pravěkou modernu, alkoholem posílené povídavé legionáře římské až k zahloubanému Pilátovi během osudové noci velkého rozhodování. Jako obvykle tak vedle sebe stojí výstupy zdařilejší vedle poměrně rozvleklých a nevýrazných. Výteční legionáři s přesným temporytmem, skákáním si do řeči a přesnými pointami tak výrazně zastiňují pouze letmo vnějškově karikované bájeslovné postavičky při Prométheově souzení. S ohledem na soustavnou práci a výsledky, které mladé publikum, zdá se, zaujaly, byla tato inscenace doporučena jako druhá v pořadí na Náchodskou prima sezónu.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':