Databáze českého amatérského divadla

Texty: Libice nad Cidlinou, EXNAROVÁ, Alena: Co nového v Libici nad Cidlinou. Divadelní HROMADA 2005 - jaro.

Co nového v Libici nad Cidlinou
Libice nad Cidlinou leží sice kousek za hranicemi bývalého Východočeského kraje, nicméně máme tam v Divadelním spolku Vojan své členy a příznivce a tak se sluší ztratit alespoň pár slov. A je o čem.
12.března mělo premiéru pásmo písniček a scén z her Voskovce a Wericha, které Vojan připravil pod vedením Jirky Hlávky ke stému výročí narození obou jmenovaných pánů a uvedl pod názvem Napnelismus a cukatura aneb Století Voskovce a Wericha.. Projekt to byl takřka celonárodní, neboť ke spolupráci přizvali i pár přespolních - Petra Richtra z Karlových Varů (s nímž kdysi Jirka Hlávka za svého působení ve Varech účinkoval v Baladě z hadrů), Václava Vondrušku z Vrchlabí, moji dceru Petru z Hradce Králové, která se s libickou mládeží velmi kamarádí… A ještě u dvou mladých žen jsem našla v programu značku j.h., ale odkud jsou, netuším. Premiéru jsem viděla jen na videu, ale zúčastnila jsem se druhé reprízy 30.března (ovšem bez Petra Richtra, kterého nahradil Jarda Vondruška) a musím říct, že to byl moc příjemný večer. Písničky (při klavíru nebo kytarách) střídaly dialogy z Vest Pocket Revue, Balady z hadrů, Severu proti jihu, Kata a blázna a Faty morgany, Jirka vše uváděl a dirigoval. Bylo to radostné a uvolněné, potlesků na otevřené scéně nepočítaně, kdo z diváků chtěl, mohl si zazpívat s nimi (já vždycky v takových chvílích lituji, že nemám hudební sluch.).
V kuloárech jsem zaslechla cosi o možném pokračování – vždyť v příštím roce bude slavit stovku Jaroslav Ježek. Tak uvidíme. Ale v současnosti se jejich pozornost upírá jiným směrem: Jarda Vondruška totiž začal zkoušet Molierova Lakomce s Jirkou Hlávkou v hlavní roli. Takže jim držme palce!
Alena Exnarová
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':