Databáze českého amatérského divadla

Texty: Deník z Biloxi a Vstupte! Divadelní HROMADA 2006 - léto.

V TURNOVĚ PROBĚHLY NA PŘELOMU KVĚTNA A ČERVNA DVĚ PREMIÉRY
Deník z Biloxi
Honza Baron Marek si vybral hru Neila Simona, kterou značně přepracoval. Mnohé dlouhé monology a především komentáře děje z pohledu Jeroma, jakoby vypravěče byly vypuštěny, čímž hra dostala větší dramatický spád. Turnovský Deník z Biloxi se hravě vejde do 100 minut. Obsazení je velmi pestré, od zkušených herců (Hofhans, Haken, Chundela) až po úplné začátečníky. Dá se říci, že Baron tento zdánlivý hendikep zvládl tak, jak on to umí.
A až si inscenace ještě trochu sedne, jak se říká, může přinést divákům mnoho pěkných zážitků.

Vstupte !
Druhá inscenace je z autorské dílny Petra Hakena a herecky je obsazena jedním zkušeným hercem (Honza Pekař) a devíti dívkami ve věku 14 – 20 let. Některé z nich již mají herecké zkušenosti, jiné minimální, některé žádné. Na premiéře to bylo místy jistě znát, dá se ovšem předpokládat, že se rozdíly budou časem obrušovat.
Při psaní hry bylo vycházeno hojně ze zkušeností získaných v seminářích Sergeje Fedotova. Situace byly však přeneseny do trochu jiného prostředí a jiných podmínek.
Dá se říct, že se jedná o to, kam až by jisté metody mohly dojít, kdyby nebyly mistrně řízeny, nebo kdyby je někdo zneužil…..
-ph-
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':