Databáze českého amatérského divadla

Texty: KULTOVÁ, Kateřina: Jaro s v Červeném Kosteleci odehrálo ve znamení změn a novinek. Divadelní HROMADA 2006 - léto.

JARO SE V ČERVENÉM KOSTELCI ODEHRÁLO VE ZNAMENÍ VELKÝCH ZMĚN A NOVINEK
Divadlo J.K.Tyla v Červeném Kostelci ukončilo na závěr dubna svůj provoz z důvodu rozsáhlých stavebních úprav. Zakončení provozu však proběhlo velmi příjemně, neboť se těsně před jeho zavřením uskutečnila ještě premiéra hry Pauly Vogel Nejstarší řemeslo. Hru nastudovala elita dámského souboru za přísného vedení Jany Jančíkové. Zprvu měli všichni strach z trochu košilatého názvu hry, ale po shlédnutí představení, které bylo malým hereckým koncertem, nezbylo než tleskat a tleskat. Pokud byste měli zájem tuto inscenaci hostit také ve svém městě, volte či pište, rádi k vám zavítáme.
Krátké slovo o hře:
V New Yorku, v době vlády prezidenta Reagana, se na lavičce v parku schází pět starých vysloužilých prostitutek, které si ale své stáří nechtějí připustit, a které za ta léta přilnuly ke svým klientům.Při svých zdánlivě bezvýznamných pravidelných schůzkách probírají věci běžného života, jako je jídlo a trávení, starosti o peníze, jejich případné investice a starost o klienty, avšak prožívají i chvíle smutku a osamění. Byla bych ráda, kdyby právě jejich pocity samoty a ztráty blízkých, přiměly diváka uvědomit si, jak je důležité mít kolem sebe lidi, se kterými je rád, a jak vůbec není důležité, na kterém okraji společnosti se aktérky našeho příběhu pohybují.
Kateřina Kultová
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':