Databáze českého amatérského divadla

Texty: Makov, JOSEF, Jaroslav: Nutno vidět! ...Láska divy tvoří v Makově - 2007.

NUTNO VIDĚT! JEDNO OKO NEZŮSTANE SUCHÉ!
Divadlo v Makově
Po úspěšném nastudování Stroupežnického hry Naši furianti, kterou jsme hráli téměř dva roky a která se dočkala 17-ti repríz, jsme připravili našim divákům nový umělecký zážitek.
V sobotu 5. května 2007 ve 20 hodin se v sokolovně v Makově u Litomyšle uskutečnila premiéra divadelní hry Ferdinanda Olivy Láska divy tvoří. Režie se ujal osvědčený tandem Krystýna Dušková a Jaroslav Josef.
Jeden ze členů našeho souboru našel kdesi na půdě tuto hru a přinesl ji s tím, zda by se nehodila do repertoáru. Původně to myslel jako žert, ovšem netušil, co se stane. Hra nás zaujala svoji zápletkou, humorem i naivitou červené knihovny. Víme, že se jedná o nepříliš kvalitní dílo, ovšem nelze mu upřít „řemeslně“ dobře napsané situace a tím i hratelnost. Máme také jistotu, že tuto hru dlouho nikdo nehrál a tím o diváky nouze nebude.
Děj je skvostný. Chudá služebná dívka hanebně opuštěna svým milým a milovaným desátníkem, ku štěstí příjde a stane se ženou syna bohatého sedláka. Dcerka bohatých rodičů si vezme vyvoleného úředníka a ne syna bohatého sedláka, jehož nechce. Syn bohatých rodičů je zachráněn od blamáže a vezme si tu, jež je mu souzena. A krásná Olympie, královna vzduchu, tanečnice na vysokém laně, hvězda v městě hostujícího cirku....... Ne to bych prozradil vše.
Nutno vidět! Jedno oko nezůstane suché!
Rozhodli jsme se, že se pokusíme oživit tuto dnes již zapomenutou hru zapomenutého dramatika. Pustili jsme se do ní proto, že jsme chtěli našimi skrovnými prostředky divákům přinést zábavu, sobě radost z pobytu na jevišti a před diváky se vyřádit.
Na premiéru přišlo téměř 200 diváků z širokého okolí a ohlasy jsou vcelku příznivé. Do začátku prázdnin jsme hru uvedli ještě třikrát. V Dolních Ředicích a v Janově u Litomyšle. Poslední uvedení bylo v Chotěnově v krásném přírodním areálu, který jsme svým představením zasvětili též dívadlu a kam za námi přišlo více než 120 diváků.
Na našich tradičních štacích hru shlédlo již odhadem 500 diváků.
Jaroslav Josef
Kontakt: 603 360 497
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':